česká verze koukněte na náš Facebook

CHATY ALPENVEREIN

otváracíe doby chat v zime

Alpenverein - Vyhľadávač chat

V spolupráci s centrálou Rakúskeho Alpenvereine sa nám podarilo sprevádzkovať vyhľadávač chat Alpenvereinu aj v českej jazykovej verzii. Samotné dáta v databáze preložená nie sú a nie je to ani plánované, keďže nie je, s ohľadom na veľkosť databázy, v našich silách kontrolovať čo sa zmenilo, a potom to pravidelne prekladať.

 

V databáze sú nielen chaty Alpenvereinu, ale aj iných alpských spolkov, a niektoré súkromné chaty.

 

Nájdete tu všetky potrebné informácie o chatách, ktoré hľadáte pri plánovaní Vašich ciest do Álp. Pre vybranie vhodné chaty môžete použiť viacero atribútov - športové aktivity, vhodné pre rodiny, dostupné lanovkou, ... etc. Odporúčame vyhľadávať podľa horskej skupiny. Preklad horských skupín do budúcnosti plánujeme.

 

Radi uvítame Vaše podnety a poznámky.

 

 

Placeholder image

 

Prevádzkový poriadok a sadzby pre chaty Alpenverein (HüOTO) - česky

 

 

S deťmi na chatu

Hory môžu byť pre deti osobitne intenzívnym a trvalým zážitkom, keď sú pre to dosiahnuté tie správne predpoklady. K tomu samozrejme patrí, že deti a ich rodičia nájdu v horách vhodné východiskové a ochranné body, odkiaľ sa budú môcť spoločne ponárať do nádherného sveta hôr a prírody. Chaty, ktoré sa čo najviac snažia, aby splnili požiadavky svojich mladých hostí, sú pre rodiny tým najlepším východiskovým bodom. Niektoré chaty pôsobí oproti skalnatým stenám v pozadí veľmi drobno, napriek tomu môže byť pre deti pobyt v ich svojráznych jednoduchých priestoroch práve tým zvláštnym dobrodružstvom.

 

Praskanie drevených schodov, keď prvý horolezci pred východom slnka vychádza do čerstvého vzduchu, vzrušujúce vybavenie horolezcov v sklade alebo nočná obloha vonku, kde sa dajú pozorovať hviezdy, ktoré septembra bližšie než dole v údolí.

 

Mnoho nepotrebných vymožeností chýba na chate. Tu je čas pre to podstatné. Takmer nikde inde sa v súčasnosti nedá tak dobre žiť a prežiť spoločné bytia s ostatnými ľuďmi. Cenný čas, ktorý vo všedných dňoch často chýba.

 

Napríklad večer po ceste plnej zážitkov poraziť vo vyhriatej svetlici svoju sestru alebo ocka v doskové hre, to je naozaj skvelá zábava. Je to oveľa lepšie ako poraziť niektorú z digitálnych postáv na hernú konzolu. Deti sa učia objavovať nové predmety k svojmu hranie. Práve jednoduchosť chaty podporuje fantáziu a kreativitu. Okolo chaty je toho toľko k objavovaniu. Predovšetkým tiež rastliny a zvieratá.

 

Nové vydanie brožúry "Mit Kindern auf Hütten" poskytuje rodinám prehľad o tých chatách Alpenvereinu, v ktorých bude pobyt pre deti obzvlášť zaujímavým horským zážitkom: veľkorysý priestor pre vybláznenie, chutná a zdravá detská jedlá, čerstvý vzduch a príjemní hostitelia. Proste miesto pre to podstatné!

 

Aktuálná brožúra „Mit Kindern auf Hütten“

 

Placeholder image

Brigády na chate

 

Chceli by ste v lete pomáhať na niektoré z chaty Alpenvereinu a získať tak náhľad na túto prácu?

 

Zháňate letnú brigádu a chcete byť pri tom na horách a treba si aj zlepšiť svoju znalosť nemčiny?

 

Tak skúste získať brigádu na stránkach Rakúskeho alpského zväzu - Alpenverein.

 

Ide to tromi spôsobmi:

1. Skúste si nájsť vhodnú brigádu v ponukách voľných miest. PREHĽAD PONÚK NÁJDETE ZDE

2. Ak máte záujem o prácu na konkrétné, vami vybrané, chate, tak kontaktujte, najlepšie sekcii, ktoré chata patrí, prípadne nájomca chaty. Všetky potrebné informácie a kontakty nájdete vo vyhľadávači chat Alpenvereinu, ktorý je aj v českom jazyku.

3. Ak nemáte vybranú chatu, tak vyplňte dotazník pre žiadosť o miesto aa pošlite ho na e-mail
armin.wegscheider@alpenverein.at

alebo poštou na adresu:

 

Oesterreichischer Alpenverein
zH Armin Wegscheider
Olympiastraße 37
6020 Innsbruck

 

Kľúč k Winterraumu

 

Plánujete zimný pobyt na chatách Alpenvereinu? Potrebujete prespať na chate mimo otváracie obdobie? Potom môžete prespať vo Winterraumu.

 

Winterraum je verejne prístupná časť horské chaty, vybavená nutnými potrebami pre prenocovanie. Je súčasťou väčšiny chat Alpenverein. Či má vami vybraná chata Winterraum a pre koľko osôb zistíte na stránkach chaty alebo kontaktujte sekciu, ktoré chaty patrí.

 

Pokiaľ je tento Winterraum uzamknutý, môžete si ako člen a nečlen Alpenvereine požičať univerzálny kľúč na našich kontaktných miestach.

 

Aktuálne si môžete oproti zálohe požičať kľúč na týchto miestach.

 

BRATISLAVA

Outdoorová predajňa TREKLAND, Vajanského nábrežie 9, 811 02 Bratislava Staré Mesto, www.trekland.sk

Outdoorová predajňa TREKLAND, Ivanská cesta 2, 821 01 Bratislava Ružinov, www.trekland.sk

 

ŽILINA

Outdoorová predajňa TREKLAND, Námestie Andreja Hlinku 4, 010 01 Žilina, www.trekland.sk