česká verze koukněte na náš Facebook

NOVINKY 2021

4. marca 2021

 

PIEPS - nový systém pre nosenie lavínového vyhľadávača

 

Prinášame vám tlačovú správu spoločnosti PIEPS, ktorou firma predstavuje dobrovoľnú výmennú akciu systému pre nosenie lavínových vyhľadávačov DSP PRO, DSP PRE ICE a DSP SPORT..

 

Pre PIEPS má bezpečnosť produktov a dôvera v jeho outdoorové produkty absolútnu prioritu. Aby boli posuvný spínač a zaisťovací mechanizmus ešte bezpečnejšie, vyvinula spoločnosť PIEPS nové pevné puzdro systému pre nosenie všetkých lavínových vyhľadávačov radu DSP: DSP PRO, DSP PRE ICE a DSP SPORT. Všetci zákazníci sú vyzvaní, aby s okamžitou platnosťou prestali používať zariadenia rady DSP a kontaktovali spoločnosť PIEPS za účelom získania nového systému pre nosenie ich zariadenia.

 

PIEPS DSP

 

PIEPS dostal niekoľko dopytov ohľadom lavínových vyhľadávačov DSP PRO, DSP PRE ICE a DSP SPORT. Všetky tieto modely majú rovnaký posuvný spínač a zaisťovací mechanizmus pre prepnutie zariadenia do režimu vysielania. Tieto otázky sa týkajú dvoch lavínových nehôd v roku 2017 a na jar 2020. Po týchto nehodách bolo vznesené obvinenie, že posuvný spínač a zaisťovací mechanizmus DSP PRO a DSP SPORT neodolali zaťaženiu pri lavíne. Následné vyšetrovania však ukázali, že posuvný spínač a zámok DSP PRO, DSP PRE ICE a DSP SPORT spĺňajú všetky príslušné bezpečnostné štandardy.

 

Pre spoločnosť PIEPS má bezpečnosť produktov a dôvera zákazníkov v jej outdoorové produkty absolútnu prioritu. Spoločnosť sa preto rozhodla uskutočniť dobrovoľný program na zlepšenie produktu. Výskumný a vývojový tím spoločnosti PIEPS vyvinul pre všetky lavínové vyhľadávače rady DSP nový systém pre nosenie, aby bol posuvný spínač a zaisťovací mechanizmus lavínových vyhľadávačov rady DSP ešte bezpečnejší. Vďaka svojej konštrukcii nový systém zabezpečuje, že lavínové vyhľadávače DSP PRO, DSP PRE ICE a DSP SPORT zostanú počas používania bezpečne zaistené v polohe "VYSIELANIE". Nový systém pre nosenie vyhľadávača nahrádza neoprénové puzdro, ktoré bolo skôr dodávané so zariadeniami DSP. Neoprénové puzdro dodávané s lavínovými vyhľadávačmi radu DSP by sa už nemalo používať. Predmetné zariadenia DSP boli vyrobené v rokoch 2013 až 2020.

 

Požiadajte o nový systém pre nosenie vyhľadávača

 

Všetci zákazníci sú preto vyzvaní, aby s okamžitou platnosťou prestali používať zariadenia radu DSP a kontaktovali spoločnosť PIEPS za účelom získania nového systému pre nosenie vyhľadávača. Lavínové vyhľadávače radu DSP by sa mali používať iba s novým systémom pre nosenie produktu. Toto dobrovoľné opatrenie na zlepšenie produktu od PIEPS ovplyvňuje iba lavínové vysielača DSP PRO, DSP PRE ICE a DSP SPORT. Dobrovoľné opatrenie na zlepšenie produktu nemá vplyv na žiadne iné lavínové vyhľadávače ani na produkty PIEPS. Spoločnosť PIEPS naliehavo vyzýva používateľov všetkých bezpečnostných lavínových zariadení od PIEPS, aby dôsledne dodržiavali pokyny na používanie výrobku, vrátane vykonania dôkladnej kontroly bezpečnosti a výkonnosti pred každým použitím.

 

Ďalšie informácie / odkazy:

 

Požiadajte o nový systém pre nosenie vyhľadávača

 

PIEPS DSP - dobrovoľný program na zlepšenie produktu

 

PIEPS DSP

 

 

archív noviniek